Достапни линкови

Времето денеска: сончево и релативно топло


Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Наутро по котлините со појава на магла, која повеќе ќе се задржи во Пелагонија. Ќе дува слаб, долж Повардарието повремено умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од седум до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб повремено умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 8 степени.

XS
SM
MD
LG