Достапни линкови

Нападнати војници на НАТО во Авганистан


Бомбаш самоубиец извршил напад врз патрола на авганистанските и НАТО силите во близина на воздушната база Баграм во Авганистан. Се уште нема информации колку војници загинале. Медиуми јавија за три жртви. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот. НАТО потврди дека се случил нападот без да соопшти дополнителни детали.

XS
SM
MD
LG