Достапни линкови

Во Белгија притворени 5 лица за нападите во Париз


Белгиската полиција притворила пет лица во врска со истрагата за терористичките напади во Париз при кои загинаа 130 луѓе. Двајца браќа и нивен пријател биле притворени за време на вчерашната рација во Брисел. Останатите биле притворени денеска за време на друга акција во северниот дел на градот.По нападите на 13 ноември во Париз истрагата се прошири и во Белгија каде беа уапсени неколку осомничени.

XS
SM
MD
LG