Достапни линкови

Заев се појави на суд за случајот „Пуч“


Претседателот на СДСМ Зоран Заев

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска дојде во Основниот суд Скопје 1 за рочиштето за случајот„Пуч“. Тој изјави дека дошол на судењето, бидејќи си стои на зборот. Заев претходно вети дека ќе се појави на суд кога случајот ќе биде под надлежност на Специјалното јавно обвинителство. Според него, Специјалното јавно обвинителство, како независна институција, родило надеж за сите граѓани дека се враќа процесот на вистината и на правдата во земјата.

XS
SM
MD
LG