Достапни линкови

Во Лас Вегас, со автомобил во пешаци


Лас Вегас

Најмалку едно лице загинало откако автомобил удрил во пешаци на еден тротоарот во Лас Вегас. Полицијата соопшти дека автомобилот почнал да вози по пешачката патека во близина на местото каде што се одржувал натпреварот за Мис на Универзумот при што биле ранети 37 луѓе од кои некои се во критична состојба. Новинските агенции јавуваат дека со автомобилот управувала жена. Во тек е истрагата за причините на овој настан.

XS
SM
MD
LG