Достапни линкови

Скоро 100 исчезнати во лизгање на земјиште во Кина


Кинеските државни медиуми јавуваат дека стотина луѓе се водат како исчезнати по лизгањето земјиште во градот Шензен. Во несреќата биле урнати десетици згради. Новинската агенција Хсинхуа јави дека околу 60 илјади квадратни метри биле покриени со кал во висина од шест метри.

XS
SM
MD
LG