Достапни линкови

Забрана за политичко рекламирање од недела


Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги соопшти денеска дека од недела од полноќ стапува во сила забраната за емитување платено политичко рекламирање на телевизиите, печатените и на електронските медиуми. Според агенцијата, забраната е во согласност со Законот за изменување и дополнување на Изборниот законик и важи до денот на почетокот на изборната кампања за предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат во април 2016 година.

XS
SM
MD
LG