Достапни линкови

Во Њујорк состанок за Сирија


Американскиот државен секретар Џон Кери ќе го раководи денешниот состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации што се смета за еден од најголемите напори за завршување на над четири годишната граѓанска војна во Сирија. Претходно Кери во Њујорк ќе има средба со Меѓународната група за поддршка на Сирија со цел да се изнајде заедничко прифатливо примирје и да се покренат преговори за политичко решение на конфликтот.

XS
SM
MD
LG