Достапни линкови

СДСМ засега не ги предава материјалите за прислушувањето


Портпаролот на партијата и пратеник на СДСМ, Петре Шилегов.

Од СДСМ денеска соопштија дека се уште нема услови за партијата да ги достави материјалите од прислушувањето до Специјалното јавно обвинителство. Портпаролот на партијата Петре Шилегов изјави дека нема да пристапат кон нивно предавање, се до моментот додека не се обезбедат услови сите материјали да бидат соодветно и максимално обезбедени. Тој додаде дека од денешниот допис на СЈО биле потврдени сознанијата на СДСМ дека во моментов нема услови за таква заштита на материјалите.

XS
SM
MD
LG