Достапни линкови

Протести на опозицијата во Албанија


Протести на опозицијата во Албанија

Албанската опозиција денеска протестираше пред Парламентот во Тирана. Од опозицијата соопштија дека протестите ќе продолжат се до заминување на актуелната влада на премиерот Еди Рама. На протестот уште еднаш беше побарано да се формира техничка влада која ќе спроведе вонредни избори. Некои од демонстрантите фрлале јајца и брашно во правец на Парламентот. Следниот протест опозицијата го најави за 21 декември.

XS
SM
MD
LG