Достапни линкови

Убиени 23 курдски бунтовници во Турција


Турските безбедносни сили убиле 23 припадници на Курдската работничка партија во југоисточниот дел на земјата. Операцијата на турските сили била спроведена во градовите Силопи и Чизре, кои се наоѓаат во близина на границата со Сирија и Ирак. Во провинцијата од понеделникот е воведен полициски час, кога започнаа операциите против курдските бунтовници.

XS
SM
MD
LG