Достапни линкови

Годишна прес конференција на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја одржи 11 редовна годишна прес конференција на која се очекува главни теми да бидат војната во Сирија и тензиите со Турција по соборувањето на рускиот воен авион. Новинската агенција ТАСС објави дека на конференцијата биле акредитирани скоро илјада и 400 новинари. Путин ја почна оваа традиција на годишни прес конференции во 2001 година и тие вообичаено траат неколку часа.

XS
SM
MD
LG