Достапни линкови

Уапсени 8 лица во Турција за поврзаност со ИД


Турските власти уапсиле осум лица од кои седуммина се странски државјани, под обвинение дека се поврзани со Исламската држава. Осомничените биле уапсени во источниот дел на земјата при обид да ја преминат турско-сириската граница. Се уште не е потврдена националноста на уапсените.

XS
SM
MD
LG