Достапни линкови

Попоски утре во Атина


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски утре ќе престојува во прва официјална посета на Атина. Попоски ќе се сретне со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас со кого се очекува да разговара за повеќе теми, меѓу кои и за кризата со бегалците и мигрантите, мерките за градење доверба, спорот за името, како и за други билатерални прашања.

XS
SM
MD
LG