Достапни линкови

Заев на суд за „Поткуп“ на 25 јануари


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Судскиот процес за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе започне на 25 јануари наредната година, соопшти денеска Кривичниот суд. Заев е обвинет дека земал пари од бизнисмен од Струмица, за да изврши процес на приватизација на државно земјиште. Советот на Кривичниот суд во минатиот месец позитивно го оцени обвинителниот акт против Заев и донесе одлука да ги отфрли приговорите на неговата одбрана како неосновани.

XS
SM
MD
LG