Достапни линкови

Италија нема да ги спречи санкциите против Русија


Италијанскиот премиер Матео Рензи

Италијанскиот премиер Матео Рензи изјави дека неговата земја и другите западни земји најверојатно ќе ги разгледаат економските санкции против Русија во наредната година. Според него, Италија нема да го спречи продолжувањето на санкциите врз Русија за дополнителни шест месеци. Продолжувањето на санкциите се очекува да биде одобрено од земјите членки на ЕУ при крајот на неделата, по утрешното отворање на дебатата за прашањето.

XS
SM
MD
LG