Достапни линкови

Руска ракета погоди станови, нема повредени


Руска наведувана ракета која за време на тестирањето излегла од контрола погодила станбена зграда во северозападниот регион на земјата, но притоа немало жртви, соопшти руското министерство за одбрана. „Ракетата излезе од рутата и падна во градот Нионокса, на околу илјада километри северно од Москва во регионот Архангелск“, соопшти министерството, додавајќи дека е во тек истрага за причините на инцидентот.

XS
SM
MD
LG