Достапни линкови

Кери во Москва на разговори со Путин


Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин за политичката транзиција во Сирија и за спроведувањето на мировниот договор во источна Украина. До оваа негова посета доаѓа пред најавената трета рундапреговори за Сирија меѓу светските лидери што е планирана за 18 декември во Њујорк.

XS
SM
MD
LG