Достапни линкови

Времето денеска: по котлините магливо


Во Македонија на повисоките места и на планините ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец, а по котлините магливо, тивко и малку постудено. Утринската температура ќе се движи од минус седум до минус еден, а дневната од пет до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде магливо и претежно тивко. Маглата ќе биде со послаб интензитет, а преку денот ќе се расчитува. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до шест степени.

XS
SM
MD
LG