Достапни линкови

Откриена гробница на жртви од масакрот во Сребреница


Судски вештаци соопштија дека откриле масовна гробница во североисточниот дел на Босна, во која најверојатно има останки од жртви на масакрот во Сребреница во 1995 година. Гробницата е откриена благодарение на сателитски снимки во близина на селото Козлук. Досега се пронајдени делумни останки од околу 12 тела.

XS
SM
MD
LG