Достапни линкови

Путин нема да се сретне со Ердоган


Рускиот претседател Владимир Путин со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган.

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков изјави денеска дека средбата меѓу претседателите на Русија и Турција е откажана. Рускиот претседател Владимир Путин требаше да се сретне со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган во вторник. На 24 ноември турските воени сили соборија руски борбен авион во близина на границата со Сирија по што се нарушија односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG