Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по котлините со услови за утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од 7 до 14 степени. Во Скопје слично време со температура до11 степени.

XS
SM
MD
LG