Достапни линкови

Обама: Париската спогодба е најдобра шанса за спас на планетата


Американскиот претседател Барак Обама ја поздрави париската спогодба за климата, оценувајќи ја како силна и историска. Тој изјави дека париската спогодба е најдобрата шанса за спас на планетата од последиците на глобалните промени на климата. Обама посочи и дека американскиот народ веќе седум години е лидер во борбата за зачувување на планетата, и дека оваа спогодба освен што е шанса за спас која не смее да се пропушти, покажува какви можности има светот кога е обединет.

XS
SM
MD
LG