Достапни линкови

Временска прогноза: Сончево и ветровито


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 14 степени. Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени.

Во текот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини.

XS
SM
MD
LG