Достапни линкови

Градежен работник загина во центарот на Скопје


Градежник загина вчера во Скопје откако при вршење работни задачи му паднала метална цевка на глава од скеле. МВР денеска соопшти дека вчерана ул. „Македонија“, во објект во изградба на ЕЛЕМ, при вршење работни задачи, на еден од работниците му паднала метална цевка на глава од скеле, при што тој починал на лице место. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

XS
SM
MD
LG