Достапни линкови

Загинаа ирачки војници при експлозија на бомба


Неколку ирачки војници беа убиени и ранети при експлозија на автомобил бомба поставен во близина на границата меѓу Ирак и Саудиска Арабија. Се уште нема официјална потврдена информација за бројот на загинати, но дел од медиумот објавија дека станува збор за петмина загинати војници и за најмалку десетина ранети. Се уште никој не презел одговорност за нападот, но досега слични напади во тој регион изведуваа милитантите припадници на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG