Достапни линкови

Временска прогноза- сончев викенд


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб ветер.Долж Повардарието ќе дува умерен северен ветер.Температурата ќе се движи од 4 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 9 степени.

XS
SM
MD
LG