Достапни линкови

Кери на средба со Путин наредната недела


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва наредната недела на која ќе стане збор за кризата во Сирија и Украина. Портпаролот на Стејт Департментот, Марк Тонер изјави дека тие ќе разговараат за тоа како да се постигне политичка транзиција на Сирија. Кери за време на посетата на Москва ќе се сретне и со неговиот руски колега, Сергеј Лавров.

XS
SM
MD
LG