Достапни линкови

Швајцарската полиција трага по осомничени за нападите во Париз


Властите од Швајцарија соопштија дека полицијата во Женева е во потрага по осомничени во врска со меѓународната истрага за терористичките напади во Париз. Според соопштението, зголемен е степенот на тревога и мерките за безбедност, како и бројката на полицајци кои се распоредени низ градот. Во нападите на Париз на 13 ноември загинаа 130 лица.

XS
SM
MD
LG