Достапни линкови

Мигрантите во Грција пред депортација


Грчката полиција префрли во Атина околу 2 илјади и 300 мигранти кои три недели беа заглавени на границата со Македонија во Атина, растурајќи ги нивните надежи за азил во земјите на северот на Европа. Акцијата била со цел расчистување на теренот кај Идомени пред најавеното доаѓање на Фронтекс.

XS
SM
MD
LG