Достапни линкови

Хан: забрзување на евро интеграцијата на Србија


Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан изјави дека отворањето на првите поглавија во наредната недела ќе го забрза процесот на европската интеграцијана Србија. Тој додаде дека е важно да продолжи нормализацијата на односите со Приштина. Хан кој денеска пристигнува во Белград изјави дека очекува поглавјата 23 и 24 за владеење на законите да бидат отворени во првата половина на идната година.

XS
SM
MD
LG