Достапни линкови

Груевски во посета на Израел


Македонскиот премиер Никола Груевски.

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска е во посета на Израел, каде ќе се сретне со неговиот израелски колега Бенјамин Нетанјаху, соопшти владината служба. Во владината делегација се и министерот за надворешни работи Никола Попоски и министерот без ресор задолжен за привлекување странски инвестиции Џери Наумоф. Груевски и делегацијата ќе се обратат и на бизнис форум во Ерусалим на кој ќе бидат презентирани можностите за инвестирање во Македонија.

XS
SM
MD
LG