Достапни линкови

Протести на опозицијата во Албанија


Протестите на опозицијата во Тирана

Опозициската Демократска партија на Љуљзим Баша, заедно со останатите партии од десницата денеска излегоа на антивладини протести во Тирана. Според опозицијата, власта со нејзините „репресивни политики“ ги осиромашува граѓаните. Поголемиот број од демонстрантите гаѓале со јајца кон зградата на Владата а биле запалени и постери со ликот на албанскиот премиер Еди Рама.

XS
SM
MD
LG