Достапни линкови

Руска подморница распоредена на сириското крајбрежје


Подморницата Ростов на Дон

Руски новински агенции јавија дека руска подоморница со крстосувачки ракети била распоредена во близина на сириското крајбрежје на Средоземното море. Подморницата Ростов на Дон беше неодамна произведена и откако ги помина тестовите и се придружи на руската флота на Црното море во октомври. Руските власти потоа соопштија дека морнарицата започнала со истрелување на крстосувачки ракети од Каспиското море кое е оддалечено 1500 километри од Сирија.

XS
SM
MD
LG