Достапни линкови

Во Германија до крајот на годинава милион баратели на азил


Во Германија во изминативе 11 месеци се регистрирани околу 965 илјади нови баратели на азил. Министерството за внатрешни работи соопшти дека половината од нив се сиријци. По нив најбројни се авганистанци и ирачани. И покрај студеното време бројот на мигрантите не се намалува и само во минатиот месец во Германија беа регистрирани над 206 илјади.

XS
SM
MD
LG