Достапни линкови

Познат руски адвокат пронајден мртов


Russia == Russian Prime Minister Vladimir Putin and Dmitry Shumkov, head of the 'Vybory 2012' (2012 Russian presidential election) situation center, Moscow, February 1, 2012

Дмитри Шумков, бизнисмен и инвеститор кој беше прогласен за адвокат на годината во 2012 е пронајден мртов во своите работни простории во Москва вчера.Шумков кој играше значајна улога во кампањата за повторен избор на рускиот претседател Владимир Путин во 2012 година е пронајден обесен во плакарот на луксузниот апартман во комплексот во кој се наоѓаат неговите канцеларии. Очевдците влеат дека Шумков бил виден во зградата пред да биде пронајден мртов и дека не изгледал посебно вознемирен. Тој е роден 1972 година во Сарапул, а во текот на деведесетите работел во канцелариите на федералното обвнителство. Подоцна ја основал својата адвокатска компанија а бил вклучен и во инвеститорски проекти како обновата на инфраструктурата во Москва.

XS
SM
MD
LG