Достапни линкови

Времето денеска облачно и со магла


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во претпладневните часови долж Повардарјето и по одделни котлини и речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаба утринска магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец, a дневната температура ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG