Достапни линкови

Тајланд предупреден за можни напади од ИД


Полицаец пред руската амбасада во Тајланд.

Полицијата во Тајланд потврди дека е во потрага по група Сиријци кои се осомничени за тероризам по предупредувањето од Русија. Руската федерална служба за безбедност соопштила дека 10 Сиријци кои можеби се поврзани со милитантната група Исламска држава би извршиле напади во Тајланд на цели поврзани со Русија и со други непријатели на организацијата. Русија започна воздушни напади против милитантната група во Сирија на 30 септември.

XS
SM
MD
LG