Достапни линкови

Напад врз ноќен клуб во Каиро


Безбедносни сили пред нападнатиот ноќен клуб во Каиро

Дванаесет луѓе загинаа а 6 се ранети, во напад со молотови коктели во еден ноќен клуб во Каиро. Според египетската полиција, тројца моторџии фрлиле коктели врз клубот и побегнале.

Исламските милитанти превзедоа повеке напади главно против безбедносните сили откако од власта беше отстранет Претседателот Мохамед Морси и Муслиманското братство по големите протести во 2013 година.

XS
SM
MD
LG