Достапни линкови

УНХЦР загрижена за тензиите на грчко-македонската граница


УНХЦР денеска изрази загриженост поради тензиите и насилствата на границата меѓу Грција и Македонија. Од УНХЦР повикаа при управување со границите да се почитуваат човековите права и правата на бегалците. Од организацијата изразија и жалење за денешната смрт на државјанин на Мароко под се уште неразјаснети околности и истакнаа дека властите треба да преземат соодветни чекори.

XS
SM
MD
LG