Достапни линкови

Писториус се соочува со повисока затворска казна


Оскар Писториус

Врховниот суд во Јужна Африка го прогласи за виновен параолимпиецот Оскар Писториус за убиство на неговата поранешна девојка Рива Стенкамп и ја преиначи првобитната пресуда. Писториус претходно беше осуден на пет години затвор за убиство од негрижа. Но, со новата пресуда тој може да помине во затвор најмалку 15 години. Писториус се наоѓа во домашен притвор откако беше една година во затвор.

XS
SM
MD
LG