Достапни линкови

Путин ја предупреди Турција на нови санкции


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека неговата земја нема да го заборави соборувањето на рускиот борбен авион. Според него, Турција ќе зажали за настанот, но нагласи дека нема воено да се пресметува со земјата. Реакцијата на Русија, како што наведе нема да запре само на трговските санкции. Во годишното обраќање до нацијата, Путин нагласи дека не може да го игнорира помагањето на терористите.

XS
SM
MD
LG