Достапни линкови

Чавушоглу и Лавров ќе се сретнат во Белград


Шефот на турската дипломатија Мевљут Чавушоглу со неговиот руски колега Сергеј Лавров.

Шефот на турската дипломатија Мевљут Чавушоглу денеска ќе се сретне со неговиот руски колега Сергеј Лавров, на маргините на Министерскиот совет на ОБСЕ во Белград. Од турското министерството за надворешни работи соопштија дека средбата е планирана за попладне. Тоа ќе биде прва средба на претставници од двете земји, откако минатата недела турските сили соборија руски воен авион во близина на границата со Сирија.

XS
SM
MD
LG