Достапни линкови

Во Белград министерски состанок ОБСЕ


Во Белград денеска почнува 22. состанок на Советот на министрите за надворешни работи на ОБСЕ на кој главна тема е соработката на земјите во борбата против тероризмот. На дводневниот состанок ќе учествуваат над 45 министри за надворешни работи, меѓу кои американскиот државен секретар Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Се очекува Кери и Лавров да имаат билатерална средба во Белград.

XS
SM
MD
LG