Достапни линкови

Во пукотница во Калифорнија најмалку 14 жртви


Архива

Најмалку 14 луѓе загинаа во голема пукотница во Центар за Социјални грижи во јужниот дел на американската држава Калифорнија.

Притоа, како што јавуваат новинските агенции, биле ранети 10 луѓе. Засега нема информации за мотивите за нападот во местото Сан Бернардино.

XS
SM
MD
LG