Достапни линкови

САД и Русија бараат финансиска блокада на ИД


Американскиот амбасадор во Обединетите нации Саманта Пауер

Соединетите држави и Русија во одвоени резолуции до Советот за безбедност на Обединетите нации бараат построги рестрикции врз изворите за финансирање на милитантите на Исламската држава. Американскиот амбасадор во Обединетите нации Саманта Пауер изјави дека Соединетите држави ќе го разгледа рускиот предлог за да се види дали овие предлози би можело да се обликуваат во една резолуција.

XS
SM
MD
LG