Достапни линкови

Експлозија во близина на метро станица во Истанбул


Турски медиуми јавија дека во експлозија во близина на метро станицата Бајрампаша во Истанбул било повредено едно лице. Причината за експлозијата се уште е непозната, а метро системот во градот е затворен. На местото на настанот пристигнала и итна помош. Локалните власти соопштија дека експлозијата можеби била предизвикана од трансформатор. Истанбул е најголемиот град во Турција со популација од 15 милиони луѓе.

XS
SM
MD
LG