Достапни линкови

Испратено телото на убиениот руски пилот


Рускиот пилот Сергеј Румианцев. за кој се претпоставува дека бил убиен откако беше соборен неговиот авион.

Турските власти го испратиле телото на рускиот воен пилот кој беше убиен откако неговиот авион беше соборен од турската војска во близина на границата со Сирија во минатата недела. Властите соопштија дека телото вчера било пренесено од Сирија во Анкара, а денеска испратено за Русија. Турција го собори авионот на 24 ноември, бидејќи го наруши воздушниот простор на земјата.

XS
SM
MD
LG