Достапни линкови

Руски камионџии против новите патарини


Стотици руски камионџии го започнаа патот кон Москва со барање владата да се откаже од новите повисоки патарини. Протестот е закажан за денеска во околината на Москва. Некои локални власти, им забранија на камионџиите да заминат на протестот и почнале да ги блокираат патиштата. Во изминативе денови имаше неколку протести на камионџиите во Русија поради повисоките патарини.

XS
SM
MD
LG