Достапни линкови

Израелската полиција убила палестинско момче


I

Израелската полиција убилa палестинско момче во Ерусалим ден откако во градот беа ранети две лица а нивниот напаѓач бил убиен. Палестинското министерство за здравство соопшти дека израелската гранична полиција убила 17 годишен Палестинец за време на судирите во Источен Ерусалим. Израелската полиција соопшти дека момчето било застрелано бидејќи во рацете држело бомба. Од средината на септември досега во палестински напади загинаа 19 Израелци, додека израелската полиција убила 97 Палестинци.

XS
SM
MD
LG